NARVESEN stāsts caur uzņēmuma vērtībām

Mūsu pašu rindās ir tik daudz profesionāļu ar tik daudz interesantiem stāstiem, ka nolēmām uzsākt stāstu sēriju no kolēģijas biedriem. Šo iniciatīvu atbalstīja un ar savu stāstu padalījās Agnija Šmite, NARVESEN Mārketinga un iepirkumu departamenta direktore.

Agnijas stāsts bija par to, kā uzņēmums veiksmīgi spēj iedzīvināt uzņēmuma definētās vērtības tā, lai visi darbinieki tās zinātu un pēc tām vadītos savā ikdienas darbā: “Vērtības ir vislabākās vadlīnijas, tās motivē cilvēkus, savukārt instrukcijas un noteikumi ierobežo. Uz vērtībām tiek balstīti gan uzņēmuma stratēģiskie lēmumi, gan ikdienas operatīvie darbi.”

8 pamatvērtības, kas virza šo uzņēmumu:
1. Mēs koncentrējamies uz savu pamatbiznesu.
2. Mēs uzturam augstus biznesa ētikas standartus.
3. Mums nebūs parādu.
4. Mēs atbalstām veiksminieku kultūru.
5. Mēs domājam pozitīvi un tālredzīgi.
6. Mēs runājam viens ar otru nevis viens par otru.
7. Klients ir mūsu vērtība.
8. Mēs strādājam ar prieku un peļņu.

Lai uzņēmuma filozofija un vērtības tiktu izprastas, kā arī lai tās iedzīvotos ikdienā, Reitan ģimene – pašreizējie īpašnieki – ir aprakstījusi tās nelielā rokasgrāmatā, kuru kā dāvanu saņem katrs NARVESEN darbinieks savā pirmajā darba dienā. Ir radīta arī Vērtību spēle, ko ik pa laikam izspēlē gan esošie, gan jaunie darbinieki. Tās galvenā nozīme ir veicināt diskusiju un caur praktiskiem piemēriem diskutēt par pamatvērtībām un to reālo pielietojumu ikdienā. “Nav tik svarīgi vērtības iekalt un zināt no galvas. Būtiskākais ir pēc tām dzīvot un strādāt pēc tām,” saka Agnija.

NARVESEN stāsts aizsākās 1894. gadā, kad Bertrand Narvesen atvēra savu pirmo kiosku Oslo dzelzceļa stacijā. Gadiem ejot kiosku tīkls tika būtiski paplašināts un 2000. gadā šo tīku nopirka tagadējie Narvesen īpašnieki – Reitan ģimene. Tās stāsts savukārt sākās 1948. gadā, kad tika atvērts pirmais pārtikas veikals Norvēģijā, Trondheimā. Šobrīd Reitan grupa, kas vēl joprojām ir 100% vienas ģimenes bizness, apvieno vairāk kā 4000 veikalu 7 valstīs un tajā strādā 32 000 darbinieki. Šobrīd NARVESEN ir visā Latvijā ar 260 tirdzniecības vietām, kurās iepērkas vairāk kā 80% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *